5.ročník otevřeného mistrovství UNITOP ČR v triatlonu

Letošní ročník triatlonového závodu v Ostré u Nymburka se stal nejúspěšnějším ročníkem v triatlonech pořádaných pod hlavičkou UNITOPu. Pořadatelé z SKP Nymburk připravili na travnaté pláži prostorné cyklistické depo, nové velké stany , stupně vítězů a cílovou bránu. Hudební kulisa doprovázela po dobu závodu 129 účastníků mezi nimiž byli i zástupci Kypru, Německa, Ukrajiny a Belgie. Startovní výstřel z pistole Ř OŘP Nymburk pplk.Bc.Dolejšího třeskl v pravé poledne. V tropickém vedru triatlonisty čekalo 1 km plavání 30 km na kole a 7 km běh. Nejrychlejší plavání měla překvapivě dvojice dorostenců, ovšem na cyklistické trati neměl nikdo šanci proti skvěle jedoucímu Igoru Ischuku z Ukrajiny, který svůj náskok z kola na běhu udržel. Nejrychlejším závodníkem z UNITOPu byl Vladimír Hromek z SKP Ruzyně, který ač veterán dokázal porazit všechny své mladší kolegy z kategorie mužů a stejně jako loni ve své kategorii zvítězil. Při neúčasti vítěze minulého ročníku Norberta Švarce z SK Domažlice vyhrál s přehledem Miroslav Brzek z SKP Hradec Králové. Nejlepší závodníci byli odměněni věcnými cenami. Skutečným vítězem se stal každý, kdo doběhl do cíle. Odměnou mu bylo účastnické tričko s logem závodu a iontový nápoj. Triatlon se poprvé představí jako olympijský sport na olypijských hrách v roce 2000 v Sydney. Jeho popularita rok od roku roste . SKP Nymburk kandiduje v roce 1999 na pořadatelství mistrovství policie ČR a UNITOP ČR. Pro příští rok nám přislíbili na triatlonu v Ostré svou účast zástupci špičkových firem Arena, Saucony,Timex a Penco, které své výrobky budou vystavovat, prodávat a věnují ceny pro nejlepší. Příští rok Vás nashledanou !